PYRAMIDA | léčebně-relaxační centrum Bolatice
PYRAMIDA | léčebně-relaxační centrum Bolaticeléčebně-relaxační centrum v Bolaticích

Masáže

Naturopatická poradna
v Domě zdraví Eukalyptus
nyní nabízí vyšetření
živé kapky krve za
akční cenu 900Kč!


PYRAMIDA
léčebně-relaxační centrum
na Facebooku


Indická masáž hlavy

Masážní techniky dnes používané v západním světě povětšinou opomíjejí vlasovou část hlavy a přitom masáž právě této oblasti patří k nejpříjemnějším a nejvíce relaxujícím; právě tam se totiž při stresu koncentruje velká část napětí. Všichni dobře známe to příjemné mrazení, když nám ruka blízkého člověka zajede do vlasů. Technika obsahuje jak relaxační, tak i tonizační prvky, které lze dle povahy a zdravotního stavu klienta individuálně obměňovat. U dětí, zejména hyperaktivních, volíme převážně relaxační prvky a masáž má pak celkově zklidňující efekt. Tam, kde je to možné, je u dospělých klientů vhodnou součástí antistresová masáž ramen a šíje, která ještě více umocňuje celkový efekt.

Délka masáže je 30-60 min a je vhodné ji provádět až po skončení pracovní části dne  (i vzhledem k "rozcuchání" účesu).

Metamorfní masáž

Metamorfní masáže nebo také Metamorfní technika je příjemná, relaxační, jemná a velmi účinná metoda pro odblokování traumat a negativních schémat utvořených v období prenatálního vývoje, která jemně stimuluje hluboké změny.

Takto vytvořené energetické bloky se odrážejí v praktickém životě člověka na úrovni fyzických nemocí, psychické nerovnováhy a různých stresů a poruch v chování.

Metamorfní technika je založena na principu uvolnění energie vyživující bloky vzniklé z psychických stresů plodu i matky od početí do porodu, které se fixují na reflexní zónu páteře v oblasti nohou, rukou a hlavy. V těchto částech těla je zachycena celá časová perioda prenatálního období od početí až po moment narození. Např. na noze odpovídá zóna interfalangeálního kloubu palce topicky prvnímu krčnímu obratli, časově pak momentu početí. Zóna paty zase zrcadlí křížovou kost a nalézá se na ní "bod porodu".

Aplikace metamorfní techniky probíhá jemnými hladivými doteky právě na těchto reflexních zónách v pohodlném relaxačním křesle v našem Centru.

Metamorfní techniku se lze velmi rychle naučit. Je snadná a není třeba žádných zvláštních odborných znalostí a zkušeností. Lze ji provádět kdekoliv: doma, v kanceláři, na cestách. Dobře se doplňuje se všemi ostatními terapiemi.

Metamorfní technika je vhodná pro každého. Můžeme ji aplikovat jak na sobě samých, tak na druhých. Je vhodná pro dospělé i děti. Velmi dobrý efekt má u hyperaktivity, poruch sebeovládání, agresivity, vrozených poruch centrálního nervového systému, vrozených chromozomálních vad (např. Downův syndrom), ADHD, autismu a dalších. Výborná je též u těhotných pro zdravý vývoj miminek. Metamorfní technika je úspěšná při řešení zdravotních problémů i velmi starého původu.

Metamorfní technika má trvalý, hluboký a nenásilný účinek. Metamorfní technika nemá vedlejší účinky.

Pro terapii Metamorfní technikou není třeba znát diagnózu a není třeba diskutovat o osobních problémech nebo o současných či minulých nemocech. Nejlépe je zcela se uvolnit a převést svou pozornost na jiné nenáročné téma nebo ještě lépe nemyslet na nic.

Text byl přejat z www.inspirala.cz a mírně upraven.